Nervomix Forte (Preparat ziołowy – kapsułka twarda) | Adamed Pharma S.A.

Nervomix Forte [Preparat ziołowy] (kapsułka twarda). W skład tego produktu wchodzą: Valerianae radix, Melissae folium, Lupuli strobilus, Hyperici herba. Producentem tego produktu jest Adamed Pharma S.A., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Valerianae radix, Melissae folium, Lupuli strobilus, Hyperici herba
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: -
Forma produktu: kapsułka twarda

Producent: Adamed Pharma S.A.
Numer zezwolenia: 07363
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC: N05CM09

Informacje o składnikach leku

valerianae radix - Kozłek lekarski (Valeriana officinalis) – gatunek zbiorowy obejmujący kilka do kilkunastu (lub kilkudziesięciu zależnie od autora) gatunków (podgatunków) o podobnym działaniu leczniczym. Nazwy zwyczajowe: waleriana, baldrian, biedrzan (Pomorze), biełdrzan (Śląsk), kocia trawa, odolan, stoniebo. W naturze (bylina), jako uprawna dwuletnia. Występuje w całej Eurazji z wyjątkiem stref arktycznych i pustynnych. Uprawiany i dziczejący w Ameryce Północnej. W Polsce pospolity. Roślina wydziela słodki, miodowy zapach, będący dla kotów afrodyzjakiem.

melissae folium - Wiosłonos amerykański, wieloząb, wiosłonos (Polyodon spathula) – gatunek słodkowodnej ryby jesiotrokształtnej z rodziny wiosłonosowatych. Jedyny przedstawiciel rodzaju Polyodon.

hyperici herba - Yerba mate, herba mate, mate (mate), także znany jako chimarrão (ʃimaˈʁɐ̃w̃), erva mate, indiańskie caá mati, caá mate – wysuszone, zmielone liście oraz patyczki ostrokrzewu paragwajskiego, niekiedy również świeże, przygotowane do robienia naparu popularnego głównie w krajach Ameryki Południowej (Argentynie, Paragwaju, Urugwaju, Brazylii), a także w niektórych krajach Bliskiego Wschodu, głównie w Syrii i Libanie. Zyskuje popularność także w Europie. Nazwa yerba mate, wymyślona najprawdopodobniej przez jezuitów, pochodzi od przekształconego łacińskiego słowa herba – ziele i mati co w języku keczua oznacza tykwę, w której parzy się ziele. Indiańska nazwa naparu to caá. Yerba mate zawiera ksantyny: kofeinę, teobrominę i teofilinę [1]. Ich zawartość jest zmienna w zależności od pory roku w której dokonano zbiorów.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu