Nobivac Puppy DP (Szczepionka przeciw nosówce, parwowirozie psów, żywa – liofilizat i rozpuszczalnik do sporządzania zawiesiny do wstrzykiwań) | Intervet International B.V.

Nobivac Puppy DP [Szczepionka przeciw nosówce, parwowirozie psów, żywa] (liofilizat i rozpuszczalnik do sporządzania zawiesiny do wstrzykiwań). W skład tego produktu wchodzą: parwowirus psów szczep 154, atenuowany, Wirus nosówki szczep Onderstepoort, atenuowany. Producentem tego produktu jest Intervet International B.V., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: parwowirus psów szczep 154, atenuowany, Wirus nosówki szczep Onderstepoort, atenuowany
Typ produktu: weterynaryjny
Moc/stężenie: -
Forma produktu: liofilizat i rozpuszczalnik do sporządzania zawiesiny do wstrzykiwań

Producent: Intervet International B.V.
Numer zezwolenia: 0471
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC: QI07AD03

Informacje o składnikach leku

atenuowany - Atenuacja – sztuczne otrzymywanie odmian patogenów (wirusów, grzybów, bakterii) o znacznie obniżonej wirulencji przy równoczesnym zachowaniu ich oddziaływania immunologicznego na organizm. Stosuje się ją w celu wyprodukowania szczepionki. Atenuowany ustrój chorobotwórczy jest nadal żywy, ale niezdolny do wywołania choroby. Podanie takiego osłabionego drobnoustroju powoduje wytworzenie przez organizm osobnika szczepionego przeciwciał przeciw niemu, a więc wywołaniu odpowiedzi na czynnik chorobotwórczy. Atenuacji dokonuje się prowokując mutacje (używa się w tym celu różnych mutagenów), regulując tempo namnażania przez zmiany temperatury oraz ograniczając ilość części składników w podłożu. Najbardziej znanym przykładem zastosowania atenuacji w praktyce klinicznej jest BCG – atenuowany szczep Mycobacterium bovis, stosowany jako szczepionka w zapobieganiu gruźlicy.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu