Nobivac Rabies (Szczepionka przeciw wściekliźnie do użytku weterynaryjnego,inaktywowana – zawiesina do wstrzykiwań) | Intervet International B.V.

Lek o nazwie Nobivac Rabies (Szczepionka przeciw wściekliźnie do użytku weterynaryjnego,inaktywowana / zawiesina do wstrzykiwań). W skład tego produktu wchodzą: wirus wścieklizny szczep Pasteur RIV/PTA/78, inaktywowany. Producentem tego produktu jest Intervet International B.V., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: wirus wścieklizny szczep Pasteur RIV/PTA/78, inaktywowany
Typ produktu: weterynaryjny
Moc/stężenie: -
Forma produktu: zawiesina do wstrzykiwań

Producent: Intervet International B.V.
Numer zezwolenia: 0472
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC: QI12X

Informacje o składnikach leku

inaktywowany - Chromatyna płciowa (inaczej ciałko Barra lub ciałko X) – widoczna wyraźnie w jądrze interfazowym grudka chromatyny tuż pod błoną jądrową komórek somatycznych u samic ssaków (w tym u kobiet). Występuje także u mężczyzn z zespołem Klinefeltera (XXY). Proces inaktywacji zachodzi w sposób losowy i stan ten przenosi się na komórki potomne (stąd mamy dwa klony komórkowe ze względu na dwa chromosomy X, z których jeden jest inaktywowany). Jej proces powstawania nazywa się lionizacją. Ciałko Barra barwi się wyraźnie metodą Feulgena.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu