Nutryelt (Produkt złożony – koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji) | Laboratoire Aguettant

Nutryelt to lek ludzki – a jego forma to koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji. Jego skład to: Zinci gluconas, Miedzi glukonian, manganu glukonian bezwodny, Natrii fluoridum, Kalii iodidum, Natrii selenas, Natrii molybdas, Chromium chloride hexahydricum, żelaza glukonian dwuwodny. Producent to Laboratoire Aguettant. Uzyskane zezwolenie jest ważne do: 2019-12-30.

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Zinci gluconas, Miedzi glukonian, manganu glukonian bezwodny, Natrii fluoridum, Kalii iodidum, Natrii selenas, Natrii molybdas, Chromium chloride hexahydricum, żelaza glukonian dwuwodny
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: -
Forma produktu: koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji

Producent: Laboratoire Aguettant
Numer zezwolenia: 22245
Ważność zezwolenia:
Procedura rejestracji: DCP
ATC: B05XA31

Informacje o składnikach leku

miedzi glukonian - Jodopowidon (ATC S 01 AX 18) – rozpuszczalny w wodzie kompleks jodu z poliwinylopirolidonem (PVP), o stężeniu od 9,0% do 12,0% jodu. Jest używany jako środek dezynfekcyjny i antyseptyczny o szerokim spektrum działania – ma działanie bakteriobójcze (głównie gronkowce, paciorkowce jak również prątki) oraz przeciwpierwotniakowe, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe. Jodopowidon jest dobrze rozpuszczalny również w etanolu, izopropanolu i w glicerynie. Użycie roztworu etanolowego lub w 2-propanolu potęguje jego działanie odkażające i przeciwbakteryjne. Traci się jednak jedną z zalet roztworu wodnego – roztwór jest znacznie bardziej nieprzyjemny w aplikacji, ponieważ wywołuje pieczenie. Stosowany jest w postaci płynu, maści i aerozolu.

natrii fluoridum - Fluorek sodu – nieorganiczny związek chemiczny z grupy fluorków, sól kwasu fluorowodorowego i sodu. Występuje w przyrodzie jako minerał villiaumit.

kalii iodidum - Jodek potasu, KI – nieorganiczny związek chemiczny, sól potasowa kwasu jodowodorowego. Tworzy bezbarwne kryształy łatwo rozpuszczalne w wodzie. W wyniku elektrolizy stopionego jodku potasu powstaje jod i potas.

żelaza glukonian dwuwodny - Lista leków podstawowych Światowej Organizacji Zdrowia (ang. WHO Model List of Essential Medicines, fr. Listes modèles OMS des médicaments essentiels, ros. Примерные перечни ВОЗ основных лекарственных средств) – lista leków wybranych na podstawie dowodów naukowych przy uwzględnieniu istotności z punktu widzenia zdrowia publicznego, skuteczności, bezpieczeństwa oraz analizy kosztów-efektywności, publikowana od 1977 roku przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Lista jest aktualizowana co 2 lata i jej ostatnie 21. wydanie ukazało się w czerwcu 2019 roku. Od 2007 publikowana jest również wersja pediatryczna listy leków podstawowych Światowej Organizacji Zdrowia przeznaczona dla dzieci poniżej 12 roku życia i jej ostatnie 7. wydanie ukazało się również w czerwcu 2019 roku. Krajowe wersje listy zostały wdrożone w co najmniej 156 krajach, w tym w Polsce od 1991 roku.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu