Optivate (Factor VIII coagulationis humanus. Czynnik VIII krzepnięcia krwi ludzki. – proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań) | Bio Products Laboratory Limited

Lek (ludzki) o nazwie Optivate – substancja aktywna: Factor VIII coagulationis humanus. Czynnik VIII krzepnięcia krwi ludzki. (proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań). W skład tego produktu wchodzą: Ludzki VIII czynnik krzepnięcia krwi. Producentem tego produktu jest Bio Products Laboratory Limited, oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: MRP).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Ludzki VIII czynnik krzepnięcia krwi
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: 1000 IU/fiolkę
Forma produktu: proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań

Producent: Bio Products Laboratory Limited
Numer zezwolenia: 22558
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: MRP
ATC: B02BD04

Informacje o składnikach leku

ludzki viii czynnik krzepnięcia krwi - Czynnik VIII, czynnik antyhemofilowy, globulina antyhemofilowa, czynnik płytkowy 1 – białko odpowiadające za krzepnięcie krwi, występujące w ludzkim organizmie. Jego brak w 85% powoduje u ludzi hemofilię typu A. W 1965 roku lekarzom udało się wytworzyć preparat czynnika VIII, w postaci koncentratu. Obecnie osobom cierpiącym na hemofilię wstrzykuje się takie preparaty do układu krwionośnego, dzięki czemu chorzy nie są zagrożeni krwawieniami (mogącymi doprowadzić do śmierci).

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu