Orlifique (Levonorgestrelum + Ethinylestradiolum – tabletki powlekane) | Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

Lek Orlifique – substancja aktywna: Levonorgestrelum + Ethinylestradiolum (tabletki powlekane). Zawiera w składzie: Levonorgestrel, Ethinylestradiolum. Wyprodukowała go firma: Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: MRP).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Levonorgestrel, Ethinylestradiolum
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: 0,1 mg + 0,02 mg
Forma produktu: tabletki powlekane

Producent: Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.
Numer zezwolenia: 22373
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: MRP
ATC: G03AA07

Informacje o składnikach leku

levonorgestrel - Antykoncepcja postkoitalna, antykoncepcja awaryjna, antykoncepcja doraźna, antykoncepcja „po”, antykoncepcja „po stosunku”, antykoncepcja ratunkowa (potocznie określana jako tabletka „po”, pigułka „po”) – środki antykoncepcyjne przyjmowane po niezabezpieczonym stosunku lub w razie nieskuteczności zastosowanej metody antykoncepcyjnej w celu uniknięcia ciąży. Antykoncepcja postkoitalna jest skuteczna wyłącznie w ciągu pierwszych pięciu dni od niezabezpieczonego stosunku płciowego. Nie wywiera ona wpływu na już zagnieżdżony embrion, nie powoduje jego uszkodzenia ani nie powoduje poronienia.

ethinylestradiolum - Etynyloestradiol (łac. Ethinylestradiolum) – syntetyczny estrogen, składnik większości współczesnych dwuskładnikowych środków antykoncepcyjnych. Zastępuje fizjologiczne estrogeny, których powstawanie jest zahamowane w czasie stosowania leków tego typu. Etynyloestradiol jest pochodną naturalnego estradiolu, która nie ulega strawieniu w przewodzie pokarmowym po podaniu doustnym.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu