Poulvac TRT (Szczepionka do uodparniania kur i indyków przeciw zakażeniom wywoływanym przez pneumowirusy ptasie, żywa – liofilizat) | Zoetis Polska Sp. z o.o.

Poulvac TRT [Szczepionka do uodparniania kur i indyków przeciw zakażeniom wywoływanym przez pneumowirusy ptasie, żywa] (liofilizat). W skład tego produktu wchodzą: wirus zakaźnego zapalenia nosa i tchawicy indyków szczep Clone K, atenuowany. Producentem tego produktu jest Zoetis Polska Sp. z o.o., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: wirus zakaźnego zapalenia nosa i tchawicy indyków szczep Clone K, atenuowany
Typ produktu: weterynaryjny
Moc/stężenie: -
Forma produktu: liofilizat

Producent: Zoetis Polska Sp. z o.o.
Numer zezwolenia: 1036
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC: QI01CD01

Informacje o składnikach leku

atenuowany - Atenuacja – sztuczne otrzymywanie odmian patogenów (wirusów, grzybów, bakterii) o znacznie obniżonej wirulencji przy równoczesnym zachowaniu ich oddziaływania immunologicznego na organizm. Stosuje się ją w celu wyprodukowania szczepionki. Atenuowany ustrój chorobotwórczy jest nadal żywy, ale niezdolny do wywołania choroby. Podanie takiego osłabionego drobnoustroju powoduje wytworzenie przez organizm osobnika szczepionego przeciwciał przeciw niemu, a więc wywołaniu odpowiedzi na czynnik chorobotwórczy. Atenuacji dokonuje się prowokując mutacje (używa się w tym celu różnych mutagenów), regulując tempo namnażania przez zmiany temperatury oraz ograniczając ilość części składników w podłożu. Najbardziej znanym przykładem zastosowania atenuacji w praktyce klinicznej jest BCG – atenuowany szczep Mycobacterium bovis, stosowany jako szczepionka w zapobieganiu gruźlicy.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu