Rapydan (Lidocainum + Tetracainum – plaster leczniczy) | Eurocept International B.V.

Lek Rapydan – substancja aktywna: Lidocainum + Tetracainum (plaster leczniczy). Zawiera w składzie: Lidocainum, Tetracainum. Wyprodukowała go firma: Eurocept International B.V., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: MRP).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Lidocainum, Tetracainum
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: 70 mg + 70 mg
Forma produktu: plaster leczniczy

Producent: Eurocept International B.V.
Numer zezwolenia: 14748
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: MRP
ATC: N01BB52

Informacje o składnikach leku

lidocainum - Lidokaina (łac. Lidocainum; lignokaina, ksylokaina) – organiczny związek chemiczny, pochodna acetanilidu. Stosowana jako środek miejscowo znieczulający. Przeważnie podawana jest przezskórnie w formie aerozolu lub żelu. W stomatologii najczęściej używany w postaci dwuprocentowego roztworu chlorowodorku lidokainy w ampułkach (w czystej postaci lub z dodatkiem adrenaliny bądź noradrenaliny). W lecznictwie stosowana jest zarówno lidokaina w postaci wolnej zasady, jak i w postaci chlorowodorku. Lidokaina jest również lekiem antyarytmicznym z grupy Ib. Skraca czas trwania potencjału czynnościowego (wydłuża czas potencjału spoczynkowego). Nie przedłuża okresu refrakcji. Hamuje nieprawidłowy automatyzm w komorach.

tetracainum - Tetrakaina (łac. tetracainum) – wielofunkcyjny organiczny związek chemiczny, pochodna kwasu p-aminobenzoesowego. Stosowana w znieczuleniu miejscowym i dokanałowym.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu