Red Senes Tea (Sennae folium – zioła do zaparzania w saszetkach) | Elanda Pharma Sp. z o.o.

Lek Red Senes Tea – substancja aktywna: Sennae folium (zioła do zaparzania w saszetkach). Zawiera w składzie: Sennae folium, Hibisci flos. Wyprodukowała go firma: Elanda Pharma Sp. z o.o., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Sennae folium, Hibisci flos
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: -
Forma produktu: zioła do zaparzania w saszetkach

Producent: Elanda Pharma Sp. z o.o.
Numer zezwolenia: 09242
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC:

Informacje o składnikach leku

sennae folium - Senes – potoczna nazwa surowca leczniczego, którym są liście kilku gatunków krzewów z rodzaju Senna Mill. (dawniej zaliczanych do rodzaju Cassia L.). Najczęściej w leczniczych celach wykorzystywane są gatunki: Senna alexandrina, Senna angustifolia, Senna obovata. Podobne działanie jak liście mają również owoce tych gatunków. Farmakologiczna nazwa tych surowców to Folium Sennae (liście senesu) lub Fructus Sennae (owoce senesu). Mają zastosowanie jako lek przeczyszczający. Zawierają senozydy A i B oraz glikozydy. Zazwyczaj podawane są doustnie w postaci naparów z liści (1-4 g na dawkę), lub w postaci proszków zawierających liście senesowe. Wytwarzane są też na ich bazie syropy przeczyszczające. Senes i jego przetwory wykazują działanie przeczyszczające po 3-5 godzinach od spożycia.

hibisci flos - Ketmia szczawiowa (Hibiscus sabdariffa) – gatunek rośliny z rodziny ślazowatych. Pochodzi prawdopodobnie z tropikalnej Afryki, obecnie jednak nigdzie nie rośnie dziko, występuje wyłącznie w uprawie. Roślina jest popularna zwłaszcza w krajach arabskich i Indiach.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Tagi: , , ,

Powered by bazalekow.eu