Scopolan compositum (Hyoscini butylbromidum + Metamizolum natricum monohydricum – tabletki drażowane) | Wrocławskie Zakłady Zielarskie „Herbapol” S.A.

Lek (ludzki) o nazwie Scopolan compositum – substancja aktywna: Hyoscini butylbromidum + Metamizolum natricum monohydricum (tabletki drażowane). W skład tego produktu wchodzą: Hyoscini butylbromidum, Metamizolum natricum. Producentem tego produktu jest Wrocławskie Zakłady Zielarskie „Herbapol” S.A., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Hyoscini butylbromidum, Metamizolum natricum
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: 10 mg + 250 mg
Forma produktu: tabletki drażowane

Producent: Wrocławskie Zakłady Zielarskie "Herbapol" S.A.
Numer zezwolenia: 03080
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC: A03DB04

Informacje o składnikach leku

metamizolum natricum - Metamizol (łac. metamizolum natricum) – wielofunkcyjny organiczny związek chemiczny stosowany jako lek przeciwbólowy. Ma budowę chemiczną zbliżoną do aminofenazonu. Po raz pierwszy został otrzymany w niemieckiej firmie Hoechst AG w 1920. Do masowej produkcji trafił w 1922. Był dostępny bez recepty do lat siedemdziesiątych, gdy odkryto związane z nim ryzyko agranulocytozy – bardzo niebezpiecznej i potencjalnie śmiertelnej choroby krwi. Nie ma konsensusu co do poziomu ryzyka. W wielu krajach metamizol został albo wycofany całkowicie, albo ograniczono jego dostępność.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu