Septolete Plus o smaku miodu i limonki (Benzocainum + Cetylpyridinii chloridum – pastylki twarde) | Krka, d.d., Novo mesto

Lek o nazwie Septolete Plus o smaku miodu i limonki (Benzocainum + Cetylpyridinii chloridum / pastylki twarde). W skład tego produktu wchodzą: Benzocainum, Cetylpyridinii chloridum. Producentem tego produktu jest Krka, d.d., Novo mesto, oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Benzocainum, Cetylpyridinii chloridum
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: 5 mg + 1 mg
Forma produktu: pastylki twarde

Producent: Krka, d.d., Novo mesto
Numer zezwolenia: 17238
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC: R02AA06

Informacje o składnikach leku

benzocainum - Benzokaina, anestezyna (łac. Benzocainum) – organiczny związek chemiczny, ester kwasu p-aminobenzoesowego (PABA) i etanolu stosowany jako środek znieczulający o działaniu miejscowym.

cetylpyridinii chloridum - Chlorek cetylopirydyniowy (łac. Cetylpyridinii chloridum) – organiczny związek chemiczny z grupy czwartorzędowych soli amoniowych, zbudowany z pierścienia pirydyny z długim łańcuchem alkilowym przyłączonym do atomu azotu. Jest substancją o działaniu bakteriobójczym i przeciwgrzybiczym, stosowaną w zakażeniach gardła oraz stóp, pach, pachwin, dłoni i skóry głowy.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu