Spirytus kamforowy (Camphorae spiritus – płyn do stosowania na skórę) | Grzegorz Nowakowski Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej „GEMI”

Lek Spirytus kamforowy – substancja aktywna: Camphorae spiritus (płyn do stosowania na skórę). Zawiera w składzie: Camphorum. Wyprodukowała go firma: Grzegorz Nowakowski Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej „GEMI”, oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Camphorum
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: 10%
Forma produktu: płyn do stosowania na skórę

Producent: Grzegorz Nowakowski Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej "GEMI"
Numer zezwolenia: IL-3723/LN
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC:

Informacje o składnikach leku

camphorum - Kamfora (łac. Camphorum), C10H16O – organiczny związek chemiczny z grupy terpenów, pochodna kamfenu, frakcja stała olejku otrzymywanego z drewna cynamonowca kamforowego. W temperaturze pokojowej sublimuje. Kamforę obecnie wytwarza się także syntetycznie. Używana jest do plastyfikacji celuloidu, w produkcji lakierów, środków przeciwmolowych (kulki na mole), jako dodatek do pokarmów (głównie w Indiach), płyn do balsamowania oraz w ceremoniach religijnych. W postaci maści stosowana jest w medycynie jako lek rozgrzewający do użytku zewnętrznego.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu