Spirytus kamforowy (Camphorae spiritus – roztwór na skórę) | Wytwórnia Euceryny Laboratorium Farmaceutyczne COEL Spółka Jawna E.Z.M. Konstanty

Lek o nazwie Spirytus kamforowy (Camphorae spiritus / roztwór na skórę). W skład tego produktu wchodzą: Camphorum. Producentem tego produktu jest Wytwórnia Euceryny Laboratorium Farmaceutyczne COEL Spółka Jawna E.Z.M. Konstanty, oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Camphorum
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: 10%
Forma produktu: roztwór na skórę

Producent: Wytwórnia Euceryny Laboratorium Farmaceutyczne COEL Spółka Jawna E.Z.M. Konstanty
Numer zezwolenia: IL-2598/LN
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC:

Informacje o składnikach leku

camphorum - Kamfora (łac. Camphorum), C10H16O – organiczny związek chemiczny z grupy terpenów, pochodna kamfenu, frakcja stała olejku otrzymywanego z drewna cynamonowca kamforowego. W temperaturze pokojowej sublimuje. Kamforę obecnie wytwarza się także syntetycznie. Używana jest do plastyfikacji celuloidu, w produkcji lakierów, środków przeciwmolowych (kulki na mole), jako dodatek do pokarmów (głównie w Indiach), płyn do balsamowania oraz w ceremoniach religijnych. W postaci maści stosowana jest w medycynie jako lek rozgrzewający do użytku zewnętrznego.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu