Sulfarinol (Naphazolini nitras + Sulfathiazolum – krople do nosa) | Farmaceutyczno-Chemiczna Spółdzielnia Pracy GALENUS

Lek Sulfarinol – substancja aktywna: Naphazolini nitras + Sulfathiazolum (krople do nosa). Zawiera w składzie: Naphazolini nitras, Sulfathiazolum. Wyprodukowała go firma: Farmaceutyczno-Chemiczna Spółdzielnia Pracy GALENUS, oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Naphazolini nitras, Sulfathiazolum
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: (1 mg + 50 mg)/ml
Forma produktu: krople do nosa

Producent: Farmaceutyczno-Chemiczna Spółdzielnia Pracy GALENUS
Numer zezwolenia: 03321
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC: R01AB02

Informacje o składnikach leku

naphazolini nitras - Nafazolina – organiczny związek chemiczny zbudowany z reszt imidazoliny i naftalenu połączonych mostkiem metylenowym. Stosowana jako lek o działaniu sympatykomimetycznym. W lecznictwie stosowana w postaci azotanu (Naphazolini nitras) lub chlorowodorku (Naphazolini hydrochloridum). Podawana miejscowo, do nosa lub worka spojówkowego.

sulfathiazolum - Sulfatiazol – organiczny związek chemiczny, lek z grupy sulfonamidów. Jest to krystaliczny, bezzapachowy proszek, trudno rozpuszczalny w wodzie. Działanie: chemioterapeutyk o silnym działaniu bakteriostatycznym z grupy sulfonamidów. Rozpuszczalność: dobrze: roztwory wodorotlenków i węglanów sodu i potasu, amoniaku oraz rozcieńczone kwasy nieorganiczne, aceton trudno: etanol 96% bardzo trudno: woda nie rozpuszcza się: chloroform, eter

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu