Thiocodin (Codeini phosphas hemihydricus + Sulfogaiacolum – tabletki) | Zakłady Farmaceutyczne „UNIA” Spółdzielnia Pracy

Lek (ludzki) o nazwie Thiocodin – substancja aktywna: Codeini phosphas hemihydricus + Sulfogaiacolum (tabletki). W skład tego produktu wchodzą: Codeini phosphas, Kalii guaiacolosulfonas. Producentem tego produktu jest Zakłady Farmaceutyczne „UNIA” Spółdzielnia Pracy, oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Codeini phosphas, Kalii guaiacolosulfonas
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: 15 mg + 300 mg
Forma produktu: tabletki

Producent: Zakłady Farmaceutyczne "UNIA" Spółdzielnia Pracy
Numer zezwolenia: 02400
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC: R05FB02

Informacje o składnikach leku

codeini phosphas - Kodeina (łac. codeinum), metylomorfina, metylowa pochodna morfiny – organiczny związek chemiczny z grupy alkaloidów fenantrenowych. Obok morfiny należy do najważniejszych opiatów; jej zawartość w opium wynosi 0,7–2,5%. Jest zaliczana do grupy substancji opioidowych i ma silny depresyjny wpływ na ośrodkowy układ nerwowy; w swojej grupie jest druga pod tym względem po morfinie. Została zidentyfikowana i po raz pierwszy wydzielona w postaci czystej, w 1832, przez Pierre'a Jeana Robiqueta. Może być również otrzymana z morfiny i wykazuje podobne działanie. Znosi odczuwanie bólu (w większych dawkach całkowicie)[potrzebny przypis], wywołuje euforię, senność, błogą apatię, wprowadza w stan niewrażliwości na przykre doznania, spowalnia perystaltykę żołądka i jelit, powoduje zanik odczuwania głodu.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu