Urofort (Produkt złożony – płyn doustny) | Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne „Leki Natury” Tadeusz Polański

Urofort [Produkt złożony] (płyn doustny). W skład tego produktu wchodzą: Extractum compositum fluidum (1:1) ex:, Uvae ursi folium, Solidaginis virgaurea herba (1:1, 5-2, 5) ekstrahent – etanol 60% (v/v), Urticae herba. Producentem tego produktu jest Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne „Leki Natury” Tadeusz Polański, oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Extractum compositum fluidum (1:1) ex:, Uvae ursi folium, Solidaginis virgaurea herba (1:1, 5-2, 5) ekstrahent - etanol 60% (v/v), Urticae herba
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: -
Forma produktu: płyn doustny

Producent: Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne "Leki Natury" Tadeusz Polański
Numer zezwolenia: 15511
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC:

Informacje o składnikach leku

uvae ursi folium - Mącznica lekarska (Arctostaphylos uva-ursi (L.) Spreng.) – gatunek rośliny z rodziny wrzosowatych (Ericaceae).

solidaginis virgaurea herba 1:1 - Nawłoć pospolita (Solidago virgaurea L.) – gatunek rośliny wieloletniej należący do rodziny astrowatych. Inne nazwy zwyczajowe (dawne i ludowe): polska mimoza, złota dziewica, złota rózga, złotnik, włoć, prosiana włoć, głowienki czerwone, urasz. Występuje w Europie i Azji. Jest pospolity w całej Polsce.

5-2 - Pięć Dwa (52 Dębiec, Pięć Dwa Dębiec, 5-2) – polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza hip-hopu i trip hopu. Powstała w 1999 roku w Poznaniu w składzie Przemysław „Hans” Frencel oraz Paweł „Deep” Paczkowski. Duet zadebiutował wydanym rok później nielegalem Najwyższa instancja. Niespełna dwa lata później Paczkowski opuścił skład. Natomiast Frencel samodzielnie kontynuował działalność projektu. Pięć Dwa Dębiec szerzej zaistniał w 2003 roku za sprawą pierwszej, dostępnej w powszechnej sprzedaży płyty P-ń VI. Materiał cieszył się znaczną popularnością w kraju w tym za sprawą piosenki „To my!”, która była notowana m.in. na listach przebojów Polskiego Radia. Po 2005 roku wraz z załamaniem się rynku krajowej sceny muzyki hip-hopowej działalność Pięć Dwa Dębiec straciła na intensywności. W 2007 roku Paczkowski powrócił do składu. W efekcie powstał wydany rok później, nakładem własnym tytuł Deep Hans. Zyski ze sprzedaży tejże płyty pozwoliły raperom sfinansować kolejny materiał pt. T.R.I.P., który ukazał się w 2009 roku. Wydawnictwo nie odniosło sukcesu komercyjnego, jednakże umożliwiło duetowi swoisty powrót na scenę hip-hopową. Album uzyskał także nominację do Superjedynki, nagrody przyznawanej w ramach plebiscytu telewizyjnego towarzyszącego KFPP w Opolu. Członkowie zespołu współtworzą także kolektyw Brudny Zachód i zespół Alkoholiks. Z kolei sam Frencel od 2011 roku występuje w zespole muzyki rockowej Luxtorpeda.

urticae herba - Yerba mate, herba mate, mate (mate), także znany jako chimarrão (ʃimaˈʁɐ̃w̃), erva mate, indiańskie caá mati, caá mate – wysuszone, zmielone liście oraz patyczki ostrokrzewu paragwajskiego, niekiedy również świeże, przygotowane do robienia naparu popularnego głównie w krajach Ameryki Południowej (Argentynie, Paragwaju, Urugwaju, Brazylii), a także w niektórych krajach Bliskiego Wschodu, głównie w Syrii i Libanie. Zyskuje popularność także w Europie. Nazwa yerba mate, wymyślona najprawdopodobniej przez jezuitów, pochodzi od przekształconego łacińskiego słowa herba – ziele i mati co w języku keczua oznacza tykwę, w której parzy się ziele. Indiańska nazwa naparu to caá. Yerba mate zawiera ksantyny: kofeinę, teobrominę i teofilinę [1]. Ich zawartość jest zmienna w zależności od pory roku w której dokonano zbiorów.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu