Vitazol AD3E (Vitaminum A, Cholekalcyferolum, int-rac-alfa-Tocopherylis acetas – roztwór do podania w wodzie do picia) | Drwalewskie Zakłady Przemysłu Bioweterynaryjnego S.A.

Lek o nazwie Vitazol AD3E (Vitaminum A, Cholekalcyferolum, int-rac-alfa-Tocopherylis acetas / roztwór do podania w wodzie do picia). W skład tego produktu wchodzą: Vitaminum A, cholekalcyferol, witamina E. Producentem tego produktu jest Drwalewskie Zakłady Przemysłu Bioweterynaryjnego S.A., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Vitaminum A, cholekalcyferol, witamina E
Typ produktu: weterynaryjny
Moc/stężenie: (50 000 j.m. + 25 000 j.m. + 20 mg)/ml
Forma produktu: roztwór do podania w wodzie do picia

Producent: Drwalewskie Zakłady Przemysłu Bioweterynaryjnego S.A.
Numer zezwolenia: 0733
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC: QA11JA

Informacje o składnikach leku

vitaminum a - Kwasy tłuszczowe egzogenne (NNKT – niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, ang. EFA – essential fatty acid) nazywane też kwasami niezbędnymi – grupa kwasów tłuszczowych, które nie mogą być syntetyzowane w organizmie zwierzęcym, w tym również człowieka, i muszą być dostarczane w pożywieniu, w przeciwieństwie do kwasów endogennych. Żywienie pokarmami ubogimi w niezbędne kwasy tłuszczowe może doprowadzić do zaburzeń chorobowych.

cholekalcyferol - Cholekalcyferol (łac. cholecalciferolum), witamina D3 – organiczny związek chemiczny z grupy witamin D. Reguluje gospodarkę wapniowo-fosforanową organizmu, umożliwia wchłanianie tych pierwiastków w jelitach, a także zapewnia właściwą mineralizację kości. Powstaje z 7-dehydrocholesterolu w skórze wystawionej na działanie promieni UV. U człowieka ulega następnie 25-hydroksylacji w wątrobie oraz 1α-hydroksylacji w nerkach dając postać aktywną witaminy D3 – kalcytriol. Występuje także w drożdżach, wątrobie, żółtku jaj oraz w przetworach rybnych i tranie.

witamina e - Witamina E – grupa organicznych związków chemicznych, w skład której wchodzą tokoferole i tokotrienole, pełniących w organizmie funkcję niezbędnego składnika pokarmowego, rozpuszczalnej w tłuszczach witaminy. Ich wspólną cechą jest dwupierścieniowy szkielet 6-chromanolu oraz łańcuch boczny zbudowany z 3 jednostek izoprenowych. Stosowana jako dodatek do żywności o numerze E306 (ponadto syntetyczne tokoferole noszą numery E307-309). Witamina E występuje w postaci ośmiu kongenerów, czterech tokoferoli o nasyconym łańcuchu bocznym i czterech analogicznych tokotrienoli posiadających w łańcuchu bocznym 3 wiązania podwójne. W obu grupach wyróżnia się 4 formy: α, β, γ i δ, różniące się liczbą podstawników metylowych na pierścieniu fenylowym. Każda z 8 form witaminy E wykazuje nieco inną aktywność biologiczną. Dla człowieka najistotniejszą rolę pełni α-tokoferol. Do naturalnych źródeł witaminy E należą: nasiona słonecznika, migdały, orzechy laskowe, orzeszki ziemne, oleje (słonecznikowy, szafranowy), pomidory, botwina, suszone morele, szpinak.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu