Wodoru nadtlenek 3% „Laboratorium Galenowe Olsztyn” (Hydrogenii peroxidum – roztwór na skórę, roztwór do płukania jamy ustnej) | Laboratorium Galenowe Olsztyn Sp. z o.o.

Lek o nazwie Wodoru nadtlenek 3% „Laboratorium Galenowe Olsztyn” (Hydrogenii peroxidum / roztwór na skórę, roztwór do płukania jamy ustnej). W skład tego produktu wchodzą: Hydrogenii peroxidum, Aqua purificata. Producentem tego produktu jest Laboratorium Galenowe Olsztyn Sp. z o.o., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Hydrogenii peroxidum, Aqua purificata
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: 3%
Forma produktu: roztwór na skórę, roztwór do płukania jamy ustnej

Producent: Laboratorium Galenowe Olsztyn Sp. z o.o.
Numer zezwolenia: IL-2844/ChF
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC: D08AX01

Informacje o składnikach leku

hydrogenii peroxidum - Nadtlenek wodoru (H2O2) – nieorganiczny związek chemiczny z grupy nadtlenków, jedna z reaktywnych form tlenu. Otrzymany został po raz pierwszy przez Louisa Thénarda w 1818 roku w reakcji nadtlenku baru z kwasem azotowym.

aqua purificata - Mixtura Pepsini, mieszanka pepsynowa – preparat galenowy do użytku wewnętrznego. Wywiera działanie pobudzające łaknienie. Znalazł zastosowanie w bezsoczności i małosoczności żołądka i związanym z tym brakiem apetytu. Dawniej szeroko stosowany, zwłaszcza w praktyce pediatrycznej. Obecnie stosowany rzadziej. Oficjalny skład preparatu według Receptarium Polonicum: Pepsyna (Pepsinum) 5 g Kwas solny rozcieńczony (10%) (Acidum hydrochloricum dilutum) 2 g Nalewka z owocni pomarańczy gorzkiej (Tinctura Aurantii amara) 4 g Woda oczyszczona (Aqua purificata) do 200 gPreparat obecnie nie jest produkowany przemysłowo. Sporządzany w zakresie receptury aptecznej.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu