Zatotabs (Ibuprofenum + Pseudoephedrini hydrochloridum – tabletki powlekane) | Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.

Lek (ludzki) o nazwie Zatotabs – substancja aktywna: Ibuprofenum + Pseudoephedrini hydrochloridum (tabletki powlekane). W skład tego produktu wchodzą: Ibuprofenum, Pseudoephedrini hydrochloridum. Producentem tego produktu jest Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: 2023-09-04 (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Ibuprofenum, Pseudoephedrini hydrochloridum
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: 400 mg + 60 mg
Forma produktu: tabletki powlekane

Producent: Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.
Numer zezwolenia: 24893
Ważność zezwolenia: 2023-09-04
Procedura rejestracji: NAR
ATC: M01AE51

Informacje o składnikach leku

ibuprofenum - Ibuprofen (łac. Ibuprofenum) – organiczny związek chemiczny, niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), pochodna kwasu propionowego o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Zmniejsza obrzęk, poprawia ruchomość stawów i usuwa uczucie zdrętwienia w stawach. Hamuje agregację płytek krwi, zmniejsza krzepliwość krwi. Działanie przeciwbólowe występuje po około 30 minutach i utrzymuje się przez 4 do 6 godzin. Ibuprofen jest wydalany z moczem w 60–90% w postaci metabolitów. Nie kumuluje się w organizmie. U noworodków urodzonych przed 34 tygodniem ciąży stosowany we wlewie dożylnym w celu zamknięcia przetrwałego przewodu tętniczego.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu