Zioła przeciwgorączkowe (Species antipyreticae – zioła do zaparzania w saszetkach) | Laboratorium Farmaceutyczne Labofarm Sp. z o.o. spółka komandytowa

Lek (ludzki) o nazwie Zioła przeciwgorączkowe – substancja aktywna: Species antipyreticae (zioła do zaparzania w saszetkach). W skład tego produktu wchodzą: Sambuci flos, Salicis cortex, Tiliae flos, Chamomillae anthodium, Millefolii herba. Producentem tego produktu jest Laboratorium Farmaceutyczne Labofarm Sp. z o.o. spółka komandytowa, oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Sambuci flos, Salicis cortex, Tiliae flos, Chamomillae anthodium, Millefolii herba
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: -
Forma produktu: zioła do zaparzania w saszetkach

Producent: Laboratorium Farmaceutyczne Labofarm Sp. z o.o. spółka komandytowa
Numer zezwolenia: IL-5999/LN
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC:

Informacje o składnikach leku

sambuci flos - Bez czarny, dziki bez czarny (Sambucus nigra L.) – gatunek rośliny z rodziny piżmaczkowatych (Adoxaceae), dawniej zaliczany był także do rodziny bzowatych (Sambucaceae) i przewiertniowatych (Caprifoliaceae). Inne zwyczajowe nazwy polskie: bez lekarski, bez pospolity, bzowina, bzina, buzina, hyczka, baźnik, bess, best, bestek, bez apteczny, bez aptekarski, bez biały, bez dziki, bzowina czarna, bzowki, côrny bez, flider, gołębia pokrzywa, hebz, holunder, hyćka, kaszka, suk. Gatunek szeroko rozprzestrzeniony w Europie, w Polsce pospolity. Wykorzystywany jest jako roślina lecznicza, kosmetyczna, ozdobna i jadalna. Spożycie niedojrzałych i nieprzetworzonych owoców skutkować może jednak zatruciem. Gatunek zmienny – wyróżnia się kilka podgatunków, przy czym klasyfikacja ich nie jest ustalona. Wyhodowano liczne odmiany ozdobne różniące się głównie ubarwieniem i kształtem liści.

salicis cortex - Salicyna – organiczny związek chemiczny z grupy glikozydów fenolowych, będący połączeniem saligeniny z glukozą.

tiliae flos - Firletka poszarpana (Silene flos-cuculi (L.) Greuter & Burdet) – gatunek byliny należący do rodziny goździkowatych (Caryophyllaceae Juss.). Występuje w Europie i Azji (Zakaukazie, wschodnia i zachodnia Syberia. W Polsce jest rośliną pospolitą.

chamomillae anthodium - Azuleny należą do naturalnych substancji chemicznych z grupy nienasyconych węglowodorów dwupierścieniowych, których pochodne znajdują się w olejkach eterycznych.

millefolii herba - Krwawnik pospolity (Achillea millefolium L.) – gatunek rośliny z rodziny astrowatych. Nazwy ludowe: tysiąclist (podlaskie), złocień krwawnik (lubelskie), żeniszek krwawnik (świętokrzyskie). Pospolity w Eurazji (na wschód sięga po Mongolię i północno-zachodnie Indie) oraz w Ameryce Północnej (na południu po Gwatemalę). W Polsce pospolity na całym obszarze.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu