Zioła przeciwreumatyczne (Species antirheumaticae – zioła do zaparzania w saszetkach) | Laboratorium Farmaceutyczne Labofarm Sp. z o.o. spółka komandytowa

Lek Zioła przeciwreumatyczne – substancja aktywna: Species antirheumaticae (zioła do zaparzania w saszetkach). Zawiera w składzie: Betulae folium, Equiseti herba, Salicis cortex, Urticae folium, Taraxaci radix, Populi folium, Taraxaci herba. Wyprodukowała go firma: Laboratorium Farmaceutyczne Labofarm Sp. z o.o. spółka komandytowa, oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Betulae folium, Equiseti herba, Salicis cortex, Urticae folium, Taraxaci radix, Populi folium, Taraxaci herba
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: -
Forma produktu: zioła do zaparzania w saszetkach

Producent: Laboratorium Farmaceutyczne Labofarm Sp. z o.o. spółka komandytowa
Numer zezwolenia: IL-5996/LN
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC:

Informacje o składnikach leku

betulae folium - Brzoza brodawkowata, brzoza zwisła (Betula pendula Roth) – gatunek drzewa z rodziny brzozowatych (Betulaceae Gray). Wymieniana też pod nazwami: brzoza gruczołowata, brzezina, brzoza biała. Występuje w chłodniejszych rejonach Azji i Europy oraz w Afryce Północnej (Maroko), rozprzestrzenia się też w innych rejonach i jest uprawiana w wielu krajach świata. W Polsce jest pospolita na całym niżu i w niższych położeniach górskich.

equiseti herba - Skrzyp polny (Equisetum arvense L.) – gatunek rośliny wieloletniej należący do rodziny skrzypowatych (Equisetaceae). Jest typem nomenklatorycznym rodzaju Equisetum.

salicis cortex - Wierzba biała, w. srebrna, w. pospolita (Salix alba L.) – gatunek drzewa należący do rodziny wierzbowatych. Rodzimym obszarem jej występowania jest Europa, Azja i Afryka Północna (Algieria, Maroko), rozprzestrzenia się też gdzie indziej. Nie występowała w Skandynawii, Irlandii i Szkocji, ale została tam sprowadzona i jest sadzona jako roślina ozdobna. W Polsce pospolita na całym terytorium. Zazwyczaj rośnie na brzegach rzek, przy rowach bądź innych miejscach o bardzo wilgotnym podłożu. Status gatunku we florze Polski: gatunek rodzimy. Gatunek typowy w obrębie swego rodzaju.

urticae folium - Verte (łac. obróć) – słowo umieszczane na końcu stronicy (recto), wskazujące, że dalszy ciąg tekstu znajduje się na odwrocie (na stronie verso). Umieszczane głównie na ulotkach i folderach, a także na notatkach odręcznych, kiedy zachodzi obawa, że czytelnik nie domyśli się, iż dalszy ciąg znajduje się na odwrocie; głównie wtedy, gdy z tekstu nie wynika, że będzie on kontynuowany. Odpowiednikiem polecenia verte w tekstach gazetowych najczęściej jest dopisek typu cd. na str. 14 – umieszczony pod ostatnim łamem; często znak graficzny.

taraxaci radix - Mniszek pospolity, mniszek lekarski (Taraxacum officinale F.H. Wiggers coll., właśc. Taraxacum sect. Taraxacum) – określenie roślin z rodzaju mniszek, w zależności od ujęcia systematycznego stanowiące nazwę zbiorową drobnych gatunków z sekcji Taraxacum (= Vulgaria, Ruderalia) lub odnoszące się do jednego gatunku występującego na niewielkim obszarze w Skandynawii – T. campylodes. W dominującym znaczeniu są to mniszki z sekcji obfitującej w drobne, apomiktyczne gatunki. W samej Europie opisano ich ponad tysiąc, w tym w Polsce ponad 200, a występują także w Azji i północnej Afryce. Zawleczone zostały na wszystkie inne kontynenty. Poza Europą dane o poszczególnych taksonach są bardzo fragmentaryczne. Rośliny te rosną na siedliskach ruderalnych, na łąkach i murawach, w uprawach i widnych lasach. Są wykorzystywane jako rośliny jadalne, pastewne, miododajne i lecznicze. W uprawach uznawane za chwasty.

populi folium - Trejos Devynerios (Trzy Dziewiątki, 999, Trojanka litewska) – litewska nalewka ziołowa produkowana przez firmę Stumbras z Kowna. Zawiera wyciąg z 27 ziół (po 9 ziół gorzkich, 9 piekących i 9 aromatycznych) i od tej liczby pochodzi nazwa wyrobu.

taraxaci herba - Mniszek pospolity, mniszek lekarski (Taraxacum officinale F.H. Wiggers coll., właśc. Taraxacum sect. Taraxacum) – określenie roślin z rodzaju mniszek, w zależności od ujęcia systematycznego stanowiące nazwę zbiorową drobnych gatunków z sekcji Taraxacum (= Vulgaria, Ruderalia) lub odnoszące się do jednego gatunku występującego na niewielkim obszarze w Skandynawii – T. campylodes. W dominującym znaczeniu są to mniszki z sekcji obfitującej w drobne, apomiktyczne gatunki. W samej Europie opisano ich ponad tysiąc, w tym w Polsce ponad 200, a występują także w Azji i północnej Afryce. Zawleczone zostały na wszystkie inne kontynenty. Poza Europą dane o poszczególnych taksonach są bardzo fragmentaryczne. Rośliny te rosną na siedliskach ruderalnych, na łąkach i murawach, w uprawach i widnych lasach. Są wykorzystywane jako rośliny jadalne, pastewne, miododajne i lecznicze. W uprawach uznawane za chwasty.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu