Amoksiklav (Amoxicillinum + Acidum clavulanicum – tabletki powlekane) | Sandoz GmbH

Lek Amoksiklav – substancja aktywna: Amoxicillinum + Acidum clavulanicum (tabletki powlekane). Zawiera w składzie: Acidum clavulanicum, Amoxicillinum. Wyprodukowała go firma: Sandoz GmbH, oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Acidum clavulanicum, Amoxicillinum
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: 875 mg + 125 mg
Forma produktu: tabletki powlekane

Producent: Sandoz GmbH
Numer zezwolenia: 04111
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC: J01CR02

Informacje o składnikach leku

acidum clavulanicum - Kwas klawulanowy – organiczny związek chemiczny pochodzenia naturalnego o strukturze oksapenamowej, a więc zawierający pierścień β-laktamowy, tak samo jak antybiotyki β-laktamowe (oparte na strukturze penamu). Należy do inhibitorów β-laktamaz, które mogą być podawane razem z antybiotykami β-laktamowymi, w celu uchronienia ich przed zniszczeniem przez bakteryjne β-laktamazy. Obecnie stosuje się połączenia kwasu klawulanowego z amoksycyliną (Amoksiklav, Augmentin) i z tikarcyliną (Timentin).

amoxicillinum - Amoksycylina (niepoprawne: amoksycyklina) – organiczny związek chemiczny, półsyntetyczny antybiotyk β-laktamowy o działaniu bakteriobójczym, należący do grupy aminopenicylin, wrażliwy na działanie β-laktamazy.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu