Angeliq (Estradiolum + Drospirenonum – tabletki powlekane) | Bayer AG

Lek (ludzki) o nazwie Angeliq – substancja aktywna: Estradiolum + Drospirenonum (tabletki powlekane). W skład tego produktu wchodzą: Estradiolum, Drospirenonum. Producentem tego produktu jest Bayer AG, oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: MRP).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Estradiolum, Drospirenonum
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: 1 mg + 2 mg
Forma produktu: tabletki powlekane

Producent: Bayer AG
Numer zezwolenia: 11478
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: MRP
ATC: G03FA01

Informacje o składnikach leku

estradiolum - Estradiol, E2 (łac. estradiolum) – organiczny związek chemiczny, sterydowy hormon płciowy. Jest podstawowym, naturalnym estrogenem. Z chemicznego punktu widzenia jest steroidem, pochodną estranu. Odpowiedzialny za rozwój żeńskich narządów rozrodczych, rozrost błony śluzowej macicy, reguluje cykl płciowy i ma wpływ na zachowanie seksualne. W fazie pęcherzykowej wytwarzany jest głównie w jajnikach przez wzrastające pęcherzyki Graafa. W fazie ciałka żółtego wydzielany w bardzo niewielkiej ilości przez ciałko żółte. Produkowany jest także w korze nadnerczy, a podczas ciąży w łożysku.

drospirenonum - Drospirenon (łac. Drospirenonum) – progestagen o działaniu antyandrogennym, czyli hamującym aktywność hormonów męskich. Zmniejsza np. wydzielanie łoju, czy wzrost wagi.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu