Augmentin (Amoxicillinum + Acidum clavulanicum – tabletki powlekane) |

Augmentin [Amoxicillinum + Acidum clavulanicum] (tabletki powlekane). W skład tego produktu wchodzą: Amoxicillinum, Acidum clavulanicum. Producentem tego produktu jest , oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: 2025-02-14 (procedura rejestracji: IR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Amoxicillinum, Acidum clavulanicum
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: 500 mg + 125 mg
Forma produktu: tabletki powlekane

Producent:
Numer zezwolenia: 43/20
Ważność zezwolenia: 2025-02-14
Procedura rejestracji: IR
ATC: J01CR02

Informacje o składnikach leku

amoxicillinum - Amoksycylina (niepoprawne: amoksycyklina) – organiczny związek chemiczny, półsyntetyczny antybiotyk β-laktamowy o działaniu bakteriobójczym, należący do grupy aminopenicylin, wrażliwy na działanie β-laktamazy.

acidum clavulanicum - Kwas klawulanowy – organiczny związek chemiczny pochodzenia naturalnego o strukturze oksapenamowej, a więc zawierający pierścień β-laktamowy, tak samo jak antybiotyki β-laktamowe (oparte na strukturze penamu). Należy do inhibitorów β-laktamaz, które mogą być podawane razem z antybiotykami β-laktamowymi, w celu uchronienia ich przed zniszczeniem przez bakteryjne β-laktamazy. Obecnie stosuje się połączenia kwasu klawulanowego z amoksycyliną (Amoksiklav, Augmentin) i z tikarcyliną (Timentin).

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Tagi: , , ,

Powered by bazalekow.eu