Dampiryna (Acidum acetylsalicylicum + Coffeinum – tabletki) | Zakład Farmaceutyczny „Amara” Sp. z o.o.

Lek (ludzki) o nazwie Dampiryna – substancja aktywna: Acidum acetylsalicylicum + Coffeinum (tabletki). W skład tego produktu wchodzą: Acidum acetylsalicylicum, Coffeinum. Producentem tego produktu jest Zakład Farmaceutyczny „Amara” Sp. z o.o., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Acidum acetylsalicylicum, Coffeinum
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: 400 mg + 50 mg
Forma produktu: tabletki

Producent: Zakład Farmaceutyczny "Amara" Sp. z o.o.
Numer zezwolenia: 19593
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC: N02BA51

Informacje o składnikach leku

acidum acetylsalicylicum - Kwas acetylosalicylowy (łac. acidum acetylsalicylicum), potocznie aspiryna (od niem. Aspirin), skrótowiec ASA (od ang. acetylsalicylic acid) – organiczny związek chemiczny, acetylowa pochodna kwasu salicylowego, popularny środek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym oraz, przy długotrwałym stosowaniu, przeciwzakrzepowym. Jest składnikiem wielu leków złożonych. Jest też stosowany w uprawie rolnej do stymulowania odporności u roślin.

coffeinum - Kofeina (łac. coffeinum) – organiczny związek chemiczny, alkaloid purynowy znajdujący się w ziarnach kawy i wielu innych surowcach roślinnych. Może również być otrzymywana syntetycznie. Została odkryta przez niemieckiego chemika Friedricha Ferdinanda Rungego w 1819 roku. W zależności od źródła nazywana jest także teiną (gdy źródłem jest herbata), guaraniną (gdy pochodzi z guarany) i mateiną (gdy pochodzi z yerba mate). Kofeina jest środkiem psychoaktywnym z grupy stymulantów. Jest stosowana jako dodatek do niektórych produktów, w tym napojów energetyzujących, a także do innych napojów, przede wszystkim gazowanych (na przykład coli). Po dłuższym okresie regularnego przyjmowania kofeiny występuje zjawisko tachyfilaksji (tolerancji), czyli stopniowego osłabienia odpowiedzi biologicznej ustroju.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu