Etomar (Acidum acetylsalicylicum + Ethenzamidum + Coffeinum – tabletki) | Vitama S.A.

Lek o nazwie Etomar (Acidum acetylsalicylicum + Ethenzamidum + Coffeinum / tabletki). W skład tego produktu wchodzą: Acidum acetylsalicylicum, Coffeinum, Ethenzamidum. Producentem tego produktu jest Vitama S.A., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Acidum acetylsalicylicum, Coffeinum, Ethenzamidum
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: 300 mg + 100 mg + 50 mg
Forma produktu: tabletki

Producent: Vitama S.A.
Numer zezwolenia: 04341
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC: N02BA51

Informacje o składnikach leku

acidum acetylsalicylicum - Kwas acetylosalicylowy (łac. acidum acetylsalicylicum), potocznie aspiryna (od niem. Aspirin), skrótowiec ASA (od ang. acetylsalicylic acid) – organiczny związek chemiczny, acetylowa pochodna kwasu salicylowego, popularny środek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym oraz, przy długotrwałym stosowaniu, przeciwzakrzepowym. Jest składnikiem wielu leków złożonych. Jest też stosowany w uprawie rolnej do stymulowania odporności u roślin.

coffeinum - Kofeina (łac. coffeinum) – organiczny związek chemiczny, alkaloid purynowy znajdujący się w ziarnach kawy i wielu innych surowcach roślinnych. Może również być otrzymywana syntetycznie. Została odkryta przez niemieckiego chemika Friedricha Ferdinanda Rungego w 1819 roku. W zależności od źródła nazywana jest także teiną (gdy źródłem jest herbata), guaraniną (gdy pochodzi z guarany) i mateiną (gdy pochodzi z yerba mate). Kofeina jest środkiem psychoaktywnym z grupy stymulantów. Jest stosowana jako dodatek do niektórych produktów, w tym napojów energetyzujących, a także do innych napojów, przede wszystkim gazowanych (na przykład coli). Po dłuższym okresie regularnego przyjmowania kofeiny występuje zjawisko tachyfilaksji (tolerancji), czyli stopniowego osłabienia odpowiedzi biologicznej ustroju.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu