Ibalgin Sport (Ibuprofenum + Heparinoidum – krem) | Sanofi-Aventis Sp. z o.o.

Lek (ludzki) o nazwie Ibalgin Sport – substancja aktywna: Ibuprofenum + Heparinoidum (krem). W skład tego produktu wchodzą: Heparynoidy, Ibuprofenum. Producentem tego produktu jest Sanofi-Aventis Sp. z o.o., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Heparynoidy, Ibuprofenum
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: (50 mg + 200 j.m.)/g
Forma produktu: krem

Producent: Sanofi-Aventis Sp. z o.o.
Numer zezwolenia: 09826
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC: M02AA13

Informacje o składnikach leku

heparynoidy - Rumień guzowaty (łac. erythema nodosum, EN) – choroba zapalna podskórnej tkanki tłuszczowej, objawiająca się powstaniem słabo odgraniczonych, bolesnych, czerwonych, ucieplonych guzów w tkance podskórnej o średnicy 1-1,5 cm (guzy mogą się zlewać), lokalizujących się najczęściej obustronnie po stronie wyprostnej podudzi, (rzadziej na tylnej powierzchni goleni) ale mogą występować również na udach, pośladkach, ramionach, głowie i tułowiu.Guzy nie ulegają rozpadowi po 2-9 tygodniach, ustępują bez pozostawienia blizn, mogą pozostawiać pozapalne przebarwienia. Przed pojawieniem się zmian skórnych mogą pojawić się objawy prodromalne takie jak: spadek masy ciała, stan podgorączkowy, osłabienie, ból oraz zapalenie stawów. Zaobserwowano korelacje pomiędzy poszczególnymi rzutami choroby a osłabieniem układu odpornościowego, będącego wynikiem długotrwałego prowadzenia niehigienicznego trybu życia (zaburzenia snu, złe nawyki żywieniowe, przewlekły stres)[potrzebny przypis].

ibuprofenum - Ibuprofen (łac. Ibuprofenum) – organiczny związek chemiczny, niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), pochodna kwasu propionowego o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Zmniejsza obrzęk, poprawia ruchomość stawów i usuwa uczucie zdrętwienia w stawach. Hamuje agregację płytek krwi, zmniejsza krzepliwość krwi. Działanie przeciwbólowe występuje po około 30 minutach i utrzymuje się przez 4 do 6 godzin. Ibuprofen jest wydalany z moczem w 60–90% w postaci metabolitów. Nie kumuluje się w organizmie. U noworodków urodzonych przed 34 tygodniem ciąży stosowany we wlewie dożylnym w celu zamknięcia przetrwałego przewodu tętniczego.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu