Lacidofil (Lactobacillus rhamnosus + Lactobacillus helveticus – kapsułki) | LALLEMAND S.A.S.

Lek o nazwie Lacidofil (Lactobacillus rhamnosus + Lactobacillus helveticus / kapsułki). W skład tego produktu wchodzą: Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus helveticus. Producentem tego produktu jest LALLEMAND S.A.S., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus helveticus
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: 2 x 10 9 CFU
Forma produktu: kapsułki

Producent: LALLEMAND S.A.S.
Numer zezwolenia: 02350
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC: A07FA

Informacje o składnikach leku

lactobacillus rhamnosus - Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus GG – probiotyczna bakteria uważana dawniej za podgatunek L. casei, ale późniejsze badania genetyczne dowiodły, że jest oddzielnym gatunkiem. L. rhamnosus hamuje rozwój większości szkodliwych bakterii w jelicie. Należy do bakterii Gram dodatnich. Jest używany jako naturalny środek konserwujący w jogurtach i innych produktach mlecznych przedłużający ich okres przydatności do spożycia. Niektóre badania przeprowadzone in vivo wykazały korzystne skutki ich działania w układzie pokarmowym. Mimo to wykazano, że w pewnych okolicznościach L. rhamnosus może być patogenem.

lactobacillus helveticus - Psychobiotyki to bakterie probiotyczne, które spożywane w odpowiednich dawkach wykazują działanie na oś jelitowo-mózgową i mają korzystny wpływ na zdrowie psychiczne pacjentów cierpiących na choroby psychiczne oraz łagodzą objawy depresji, zespołu jelita drażliwego i chronicznego zmęczenia. Termin psychobiotyk został utworzony przez psychiatrę Teda Dinana i neurologa Johna F. Cryana.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu