Polocainum Hydrochloricum 2% Cum Adrenalino 0,005% (Procaini hydrochloridum + Adrenalinum – roztwór do wstrzykiwań) | Drwalewskie Zakłady Przemysłu Bioweterynaryjnego S.A.

Polocainum Hydrochloricum 2% Cum Adrenalino 0,005% to lek weterynaryjny – a jego forma to roztwór do wstrzykiwań. Jego skład to: Procaini hydrochloridum, Adrenalinum. Producent to Drwalewskie Zakłady Przemysłu Bioweterynaryjnego S.A.. Uzyskane zezwolenie jest ważne do: Bezterminowy.

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Procaini hydrochloridum, Adrenalinum
Typ produktu: weterynaryjny
Moc/stężenie: (20 mg + 0,05 mg)/1ml
Forma produktu: roztwór do wstrzykiwań

Producent: Drwalewskie Zakłady Przemysłu Bioweterynaryjnego S.A.
Numer zezwolenia: 0731
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC: QN01BA52

Informacje o składnikach leku

adrenalinum - Adrenalina, epinefryna – organiczny związek chemiczny, hormon zwierzęcy i neuroprzekaźnik katecholaminowy wytwarzany przez gruczoły dokrewne pochodzące z grzebienia nerwowego (rdzeń nadnerczy, ciałka przyzwojowe, komórki C tarczycy) i wydzielany na zakończeniach włókien współczulnego układu nerwowego. Pierwsza nazwa pochodzi z łaciny od ad- + renes, a druga z greki od epi- + nephros. Obie oznaczają to samo – „nad nerkami”. Termin adrenalina jest stosowany wymiennie z nazwą epinefryna, gdyż oba terminy odnoszą się do dokładnie tej samej substancji. Adrenalina określana jest też jako hormon 3xF (z ang. fright, fight and flight), czyli hormon strachu, walki i ucieczki.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu