Rutinoscorbin Plus (Preparat złożony – tabletki powlekane) | GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.

Lek Rutinoscorbin Plus – substancja aktywna: Preparat złożony (tabletki powlekane). Zawiera w składzie: Rutosidum trihydricum, Acidum ascorbicum, Cynk, Selen. Wyprodukowała go firma: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Rutosidum trihydricum, Acidum ascorbicum, Cynk, Selen
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: -
Forma produktu: tabletki powlekane

Producent: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.
Numer zezwolenia: 09945
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC: A11GB

Informacje o składnikach leku

acidum ascorbicum - Kwas askorbinowy, witamina C, E300 (łac. acidum ascorbicum) – organiczny związek chemiczny z grupy nienasyconych alkoholi polihydroksylowych. Jest niezbędny do funkcjonowania organizmów żywych. Dla niektórych zwierząt, w tym ludzi, jest witaminą, czyli musi być dostarczany w pożywieniu. Jest także przeciwutleniaczem stosowanym jako dodatek do żywności.

cynk - Cynk (Zn, łac. zincum) – pierwiastek chemiczny, metal przejściowy z grupy cynkowców w układzie okresowym (grupa 12). Odkryto 30 izotopów cynku z przedziału mas 54–83, z czego trwałe są izotopy 64Zn, 66Zn, 67Zn, 68Zn i 70Zn. Został odkryty w Indiach lub Chinach przed 1500 rokiem p.n.e. Do Europy wiedza o tym metalu zawędrowała dopiero w XVII wieku.

selen - Selen (Se, łac. selenium) – pierwiastek chemiczny z grupy niemetali w układzie okresowym. Znanych jest kilkanaście jego izotopów z przedziału mas 65–91, z których trwałych jest 6. Pierwiastek ten został odkryty w roku 1817 przez J.J. Berzeliusa. Nazwa pochodzi od Selene (stgr. Σελήνη), greckiej nazwy Księżyca i bogini która go uosabiała. Berzelius nazwał go tak, ponieważ zawsze występuje razem z tellurem, którego nazwa wywodzi się od tellus, czyli po łacinie „Ziemia”. Jednocześnie chciał w ten sposób zaznaczyć, że selen nie jest „z tej samej ziemi”, co tellur i ma różne od niego właściwości.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu