Sebidin Plus (Acidum ascorbicum + Chlorhexidini dihydrochloridum – tabletki do ssania) | Omega Pharma Poland Sp. z o.o.

Lek (ludzki) o nazwie Sebidin Plus – substancja aktywna: Acidum ascorbicum + Chlorhexidini dihydrochloridum (tabletki do ssania). W skład tego produktu wchodzą: Acidum ascorbicum, Chlorhexidini dihydrochloridum. Producentem tego produktu jest Omega Pharma Poland Sp. z o.o., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Acidum ascorbicum, Chlorhexidini dihydrochloridum
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: 75 mg + 5 mg
Forma produktu: tabletki do ssania

Producent: Omega Pharma Poland Sp. z o.o.
Numer zezwolenia: 09373
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC: R02AA05

Informacje o składnikach leku

acidum ascorbicum - Kwas askorbinowy, witamina C, E300 (łac. acidum ascorbicum) – organiczny związek chemiczny z grupy nienasyconych alkoholi polihydroksylowych. Jest niezbędny do funkcjonowania organizmów żywych. Dla niektórych zwierząt, w tym ludzi, jest witaminą, czyli musi być dostarczany w pożywieniu. Jest także przeciwutleniaczem stosowanym jako dodatek do żywności.

chlorhexidini dihydrochloridum - Chloroheksydyna – organiczny związek chemiczny; syntetyczny antyseptyk, pochodna biguanidu. Stosowana w postaci glukonianu lub octanu działa silnie na bakterie Gram-dodatnie, natomiast słabiej na Gram-ujemne. Jest używana głównie jako środek odkażający skórę, błony śluzowe, rany oraz narzędzia chirurgiczne.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu