Gripp-Heel (Preparat homeopatyczny – tabletki) | Biologische Heilmittel Heel GmbH

Gripp-Heel to lek ludzki – a jego forma to tabletki. Jego skład to: Lachesis D11, Aconitum napellus, Bryonia, Eupatorium cannabinum ex herba ferm 33c, Phosphorus. Producent to Biologische Heilmittel Heel GmbH. Uzyskane zezwolenie jest ważne do: Bezterminowy.

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Lachesis D11, Aconitum napellus, Bryonia, Eupatorium cannabinum ex herba ferm 33c, Phosphorus
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: -
Forma produktu: tabletki

Producent: Biologische Heilmittel Heel GmbH
Numer zezwolenia: IL-2494/LNH
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC:

Informacje o składnikach leku

aconitum napellus - Tojad mocny (Aconitum firmum Rchb.) – gatunek rośliny należący do rodziny jaskrowatych. Występuje w strefie klimatu umiarkowanego Europy i Azji. W Polsce występuje w Sudetach i Karpatach: w Tatrach, na Gubałówce, na Babiej Górze i w Paśmie Policy, na Pilsku, i na Baraniej Górze. Zdziczały z uprawy występuje (ergazjofigofit) również na niżu.

bryonia - Przestęp (Bryonia L.) – rodzaj roślin z rodziny dyniowatych, obejmujący 12 gatunków bylin, występujących w Eurazji, Afryce Północnej (w tym na Wyspach Kanaryjskich) oraz na wyspach Pacyfiku. Jako rośliny introdukowane przestęp biały i dwupienny rosną w Ameryce Północnej. Oba te gatunki są także zadomowionymi antropofitami we florze Polski. Rośliny o długiej tradycji zastosowań leczniczych, współcześnie jednak raczej tylko w homeopatii – brak potwierdzonych działań zdrowotnych. Bulwy przestępu dwupiennego nosiły angielską nazwę „English mandrake” („angielskiej mandragory”) ze względu na podobieństwo i zakres dawnych zastosowań medycznych. Wszystkie organy tych roślin są trujące, a korzenie w stanie świeżym działają bardzo drażniąco na skórę.

phosphorus - Fosforos (Wenus, Fosforus, Eosforos, gr. Phosphoros, łac. Phosphorus) – planeta Wenus widoczna nad horyzontem przed wschodem Słońca Fosforos (Fosforus, Eosforos, gr. Phosphoros, łac. Phosphorus) – w mitologii greckiej bóg i uosobienie planety Wenus (Gwiazdy Porannej)

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu