Zioła moczopędne (Species diureticae – zioła do zaparzania w saszetkach) | Laboratorium Farmaceutyczne Labofarm Sp. z o.o. spółka komandytowa

Zioła moczopędne [Species diureticae] (zioła do zaparzania w saszetkach). W skład tego produktu wchodzą: Betulae folium, Equiseti herba, Levistici radix, Phaseoli pericarpium, Solidaginis virgaurea herba (1:1, 5-2, 5) ekstrahent – etanol 60% (v/v), Taraxaci radix. Producentem tego produktu jest Laboratorium Farmaceutyczne Labofarm Sp. z o.o. spółka komandytowa, oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Betulae folium, Equiseti herba, Levistici radix, Phaseoli pericarpium, Solidaginis virgaurea herba (1:1, 5-2, 5) ekstrahent - etanol 60% (v/v), Taraxaci radix
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: -
Forma produktu: zioła do zaparzania w saszetkach

Producent: Laboratorium Farmaceutyczne Labofarm Sp. z o.o. spółka komandytowa
Numer zezwolenia: IL-5780/LN
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC:

Informacje o składnikach leku

betulae folium - Brzoza brodawkowata, brzoza zwisła (Betula pendula Roth) – gatunek drzewa z rodziny brzozowatych (Betulaceae Gray). Wymieniana też pod nazwami: brzoza gruczołowata, brzezina, brzoza biała. Występuje w chłodniejszych rejonach Azji i Europy oraz w Afryce Północnej (Maroko), rozprzestrzenia się też w innych rejonach i jest uprawiana w wielu krajach świata. W Polsce jest pospolita na całym niżu i w niższych położeniach górskich.

equiseti herba - Skrzyp polny (Equisetum arvense L.) – gatunek rośliny wieloletniej należący do rodziny skrzypowatych (Equisetaceae). Jest typem nomenklatorycznym rodzaju Equisetum.

levistici radix - Furanokumaryny – organiczne związki chemiczne pochodzenia naturalnego. Furanokumaryna jest pochodną kumaryny (benzo-α-pironu) skondensowaną z pierścieniem furanu w pozycjach C-6, C-7 (typ psoralenu) lub C-7, C-8 (typ angelicyny).

solidaginis virgaurea herba 1:1 - Nawłoć pospolita (Solidago virgaurea L.) – gatunek rośliny wieloletniej należący do rodziny astrowatych. Inne nazwy zwyczajowe (dawne i ludowe): polska mimoza, złota dziewica, złota rózga, złotnik, włoć, prosiana włoć, głowienki czerwone, urasz. Występuje w Europie i Azji. Jest pospolity w całej Polsce.

5-2 - Pięć Dwa (52 Dębiec, Pięć Dwa Dębiec, 5-2) – polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza hip-hopu i trip hopu. Powstała w 1999 roku w Poznaniu w składzie Przemysław „Hans” Frencel oraz Paweł „Deep” Paczkowski. Duet zadebiutował wydanym rok później nielegalem Najwyższa instancja. Niespełna dwa lata później Paczkowski opuścił skład. Natomiast Frencel samodzielnie kontynuował działalność projektu. Pięć Dwa Dębiec szerzej zaistniał w 2003 roku za sprawą pierwszej, dostępnej w powszechnej sprzedaży płyty P-ń VI. Materiał cieszył się znaczną popularnością w kraju w tym za sprawą piosenki „To my!”, która była notowana m.in. na listach przebojów Polskiego Radia. Po 2005 roku wraz z załamaniem się rynku krajowej sceny muzyki hip-hopowej działalność Pięć Dwa Dębiec straciła na intensywności. W 2007 roku Paczkowski powrócił do składu. W efekcie powstał wydany rok później, nakładem własnym tytuł Deep Hans. Zyski ze sprzedaży tejże płyty pozwoliły raperom sfinansować kolejny materiał pt. T.R.I.P., który ukazał się w 2009 roku. Wydawnictwo nie odniosło sukcesu komercyjnego, jednakże umożliwiło duetowi swoisty powrót na scenę hip-hopową. Album uzyskał także nominację do Superjedynki, nagrody przyznawanej w ramach plebiscytu telewizyjnego towarzyszącego KFPP w Opolu. Członkowie zespołu współtworzą także kolektyw Brudny Zachód i zespół Alkoholiks. Z kolei sam Frencel od 2011 roku występuje w zespole muzyki rockowej Luxtorpeda.

taraxaci radix - Mniszek pospolity, mniszek lekarski (Taraxacum officinale F.H. Wiggers coll., właśc. Taraxacum sect. Taraxacum) – określenie roślin z rodzaju mniszek, w zależności od ujęcia systematycznego stanowiące nazwę zbiorową drobnych gatunków z sekcji Taraxacum (= Vulgaria, Ruderalia) lub odnoszące się do jednego gatunku występującego na niewielkim obszarze w Skandynawii – T. campylodes. W dominującym znaczeniu są to mniszki z sekcji obfitującej w drobne, apomiktyczne gatunki. W samej Europie opisano ich ponad tysiąc, w tym w Polsce ponad 200, a występują także w Azji i północnej Afryce. Zawleczone zostały na wszystkie inne kontynenty. Poza Europą dane o poszczególnych taksonach są bardzo fragmentaryczne. Rośliny te rosną na siedliskach ruderalnych, na łąkach i murawach, w uprawach i widnych lasach. Są wykorzystywane jako rośliny jadalne, pastewne, miododajne i lecznicze. W uprawach uznawane za chwasty.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu